Velikono...

5. dubna 2010 v 17:50 | Safi Dillingerová |  ... Blog
Velikonoce. Osmi lidem z deseti nevadí, líbí se jim, nebo je maj nedej Gerard rádi. 

Jasně, já vždycky šla proti proudu, jenže tenhle svátek si neoblíbím ani kdybych kdo ví jak chtěla.
Komu je to příjemný ať mi dá vědět. Ne, nemluvim o tom švihání, mluvim o tom stupidním zvyku všeobecně. 
Vážně se to všem tak líbí? Stoupnout si k vrátkům,  tvářit se jak idiot s táckem s vajíčky a čekat na haranty, co si jdou pro sladkosti a pod.? A k čemu to mlácení, co to vlastně má znamenat? 

Polovina lidí, kterých se zeptám, mi odpoví, že je to křesťanská tradice. Už ten název sám něco naznačuje. Je pravda, že tenhle svátek je původem z křesťanství, je to o smrti Ježíše Krista. Ale to nemá s pomlázkama skoro nic společnýho....

Beránek - proč se vlastně pečou beránci? Je to jen metafora, v bibli žádnej beránek neni. Tam je řeč o jeho krvi, ne o něm. Stupidní pohanskej svátek, mix všech náboženství a lidských výmyslů.

Lidi, neberu vám žádnej svátek, ani nechci kazit tu vaší náladu, ale jednou doprčic řeknu, že je mi to nepříjemný, že je to ponižující že mi to vadí, tak mě kvůli tomu nekamenujte! Je mi v celku uprdele, že ste ze mě zklamaný, ale byla sem tak vychovaná a vy ste mě nevychovávali.

Ano, to že mi odrůstá ta černá barva, neznamená, že si to neobarvim znova, to že mě doma zamkeneš abych se nemohla dostat ven, to je mi taky v celku jedno, ale co mi neni jedno, že neuznáváš jedinej můj názor a že já sem ta divná a špatná a jak se chováš, jakože já hrozně ubližuju tobě... NEJVÍC MI VADÍ, ŽE SE POŘÁD HÁDÁME, A ŽE MĚ NENÁVIDÍTE ZA TO JAKÁ SEM!!

Jiná nebudu :'( 

Safi Dillingerová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evil Evil | Web | 5. dubna 2010 v 21:12 | Reagovat

brouku ser na to.. já Velikonoce jakožto ateista vyznávající Wayismus, považuji za něco, kdy je od čtvrtka do pondělí volno a žere se všechno to nezdraví.. jsem zapatlaná od barvy, vyřádím se na kraslicích, který jsou vyfouklý a téměř věčný a tím to hasne.. ráno v pondělí přijde strýc domýho pokoje, polochtá mi prdel mašlema přivázanýma k nějakým prutům z vrby, který jsou smotaný do něčeho neidentifikovatelýého a pak spím dál.. pak vstanu.. čumím na pohádky, nažeru se.. čumím na pohádky.. a to je všechno.. v naší černý díře ty zhulený ptáci ani neví, že nějaký Velikonoce jsou, takže koledníci ani nechodí a nemusím své ego přemlouvat, abych slezla schody a ošatkou vajec jim otevřela.. to si ty vejce sežeru sama!! :D:D

2 Cady &  Enemy Cady & Enemy | Web | 7. dubna 2010 v 17:15 | Reagovat

Zvláštní, že Velikonoce jako vzkříšení Krista se kryjí ještě s pohanskými svátky jara :) A všechny tyhle zvyky mají nějaký význam a něco symbolizují, to není tak, že si to někdo jen tak z nudy vymyslel a pak to prostě tak bylo. :) Třeba vajíčko jako symbol nového života, beránek jako symbol židovského lidu, stáda vedeného Bohem. Beránek taky může být symbolem Ježíše jako "obětního beránka". No nic, nechci vypadat jako chodící wikipedie :D Taky tenhle svátek nijak moc neprožívám... :-)

3 Venom Venom | E-mail | Web | 7. dubna 2010 v 17:57 | Reagovat

Taky nemám ráda velikonoce. Asi o tom něco napíšu, jediný na čem jsem se vyžívala bylo to barvení vajíček a dekorace. Kuřátka... kytičky.... já už blbnu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama