Kolik z Vás si myslí, že chápe LÁSKU?

22. srpna 2010 v 21:40 | Safi Dillingerová |  ... Úvahy
Konečně. A omlouvám se za dlouho nepřítomnost. Vážně jsem teď nějak nestíhala a hlavně se mi jaksi vyhýbaly nápady. Teď mám boží námět. Jde o to, že pochopit lásku, je možná jedna z nejtěžších věcí v životě člověka.
Je v tom docela dost zásadní rozdíl. Láska ve skutečnosti není tak úžasná, jak si většina lidí myslí. Láska je něco tak neuvěřitelného, že to pořádně nechápu ani teď.

Každý zná ten pocit zamilovanosti. Člověk nemůže na danou osobu přestat myslet, kdykoliv je s ní, lítají mu v břiše motýlci a ve snech si představuje, že je s ní. Je to nádherný pocit. Ale není to láska. Je to jen chemie.
Je to sice z bible, ale lásku to tak nějak vystihuje.
"Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí,
láska se nevychloubá a není domýšlivá.
Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch,
nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.
Nemá radost ze špatnosti,
ale vždycky se raduje z pravdy
."
at any age
Tak tohle je láska - jen si to lidi neuvědomují, že má takovou moc. Láska není jenom zamilovanost, kdy danou osobu ani neznáte. Jen si myslíte, že znáte. Tohle je plná důvěra, vzájemná výpomoc i hádky. Uděláte pro toho druhého cokoliv. Víte, na co myslí, jen se na vás podívá. Víte, co který pohled znamená. Můžete se na protějšek nasrat, můžete se spolu pořád hádat. Ale když bude nejhůř, víte, kdo tu pro vás je. Ignorujete nedostatky protějšku. I když to není vždy nejlehčí. Kolikrát si říkáte, jak vás to štve, jak jste se šíleně spletli.
Proto začnete hledat v maličko jiných vodách. Potkáte někoho, o kom si myslíte, že je dokonalý, nemá jedinou chybu. Pořád jste nezapoměli na člověka před ním. Pak objevíte jeho nedostatky a najednou si řeknete "Utekl jsem od lepšího k horšímu. Myslel jsem si, že najdu něco lepšího. On/Ona je pro mě to nejlepší!". Ale ono nic. Ten, s kým jste byli před tím, je už dávno pryč. Teď je jen na vás, sebrat odvahu, přiznat si chybu a slepost a jít za ním.
Láska nekončí vždy dobře, ale téměř každý ji v životě pozná. Docela jistě je to jedna z nejduležitějších věcí, událostí, nebo citů (říkejte tomu jak chcete), na celém světě. Jen ne každý o ni stojí... .

Safi Dillingerová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lintu Lintu | Web | 22. srpna 2010 v 21:51 | Reagovat

No....já na lásku nevěřim. A jestli je tak je to stejně vyhynulej druh. Většinou je to jenom jednostraný a to je smůla né láska. Nebo taky láska z lítosti, nebo jak praví Manson - poskvrněná láska (Tainted Love - je to cover ale to je detail)

2 Nany Nany | Web | 25. srpna 2010 v 23:47 | Reagovat

Opravdová láska je asi úžasná, škoda že každej nemá štěstí ji poznat, a myslím si že zamilovanost a láska spolu sice mají pár spojitostí, ale jinak to jsou úlně odlišné věci..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama