Chtěla bych chápat

7. října 2010 v 21:15 | S. Morgan |  ... Me
Zbývá nám pouze v klidu se oddávat tónům nádherný Sonaty Arcticy, dívat se do stropu a přemýšlet. A docházet k závěrům a... snažit se chápat. Hlavně alespoň na chvíli přestat snít.. a chápat tenhle svět.. tenhle je skutečný, ne ten vymyšlený ....

Chtěla bych vědět, co je správně. Chtěla bych znát odpověď na otázku, co mám dělat? Chtěla bych se zbavit zbytečných zátěží, který si stejně přibírám sama. Chtěla bych vrátit čas.. nejspíš.. ale kam?Do doby, kdy jsem ještě mluvila s Dannym, ale nemohla jsem být s člověkem, kterýho miluju? Do doby, kdy jsem svoje myšlenky topila ve vodce a hulila o sto šest? Do doby, kdy mi ke troše štěstí stačilo brko a láhev s chlastem? Ano, někdy bych se tam chtěla vrátit. Ale to je jenom pocit, protože to vedlo akorát k dalším výčitkám. Hlavně to hulení.Chtěla bych ve skutečnosti.. mít v hlavě jasno. A to teď nemám. Klidně ať mám dál depku z toho všeho okolo, když už to musí být. Klidně ať se svět sboří, pokud je to nutné. To nejhorší je, když nevíte co dál, začnete panikařit a uděláte tolik chyb i když si je uvědomujete. A pak nevíte co dál. Nemůžete si od ničeho odpočinout, všechny ty myšlenky vás sledují... všude.. všude jsou s vámi. Víte, že právě teď děláte chybu a nemůžete udělat žádný krok zpět. Později vám začne jako chyba připadat celý váš život.


Všechno to, co jste za poslední dobu udělali, bylo k ničemu, kéž by bylo všechno jinak. Kéž by jste nikdy neudělali tohle, kéž by jste nikdy nešli na tohle místo, kéž by jste jen ten den zůstali doma. Problém je v tom, že už to nejde vrátit. Jste v koncích, všechno se změnilo, všechno je strašně daleko od vás. Tak co dál? Má to zůstat neuzavřený? Má se ze mě pomalu zase stát někdo jinej? Nebo je to nežádoucí změna, který prostě příjde ať chci nebo ne? Pomozte mi někdo, prosím..

Safi Morganová
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Evil Industries Evil Industries | Web | 7. října 2010 v 21:24 | Reagovat

vždycky je lepší, když se vše dotáhne do konce, ale jsou věci, od kterých chceme utéct co nejdříve.. nebo uteče jedna strana a ta druhá je bezradná.. bohužel někdy je řešení útěk.. i útěk je jisté uzavření kapitoly.. a slůvko "kdyby" nemá význam..

2 Safi Safi | Web | 7. října 2010 v 22:05 | Reagovat

[1]: ale tady žádná druhá strana není. Kdyby byla, byl by to celý svět okolo mě. Kdyby to uteklo, byla bych nejšťastnejší člověk na světě. Já ale nechci utíkat :-( Dělám to vždycky. Vždycky od všeho  uteču a stejně mě to pak tíží. A jednou se to vrátí.. a je to horší... dokud se tomu člověk nepostaví, bude se situace stavět proti němu. Ale kdykoliv se snažim se se všim nějak vypořádat já, podělá se to.

3 Nany Nany | Web | 17. října 2010 v 13:53 | Reagovat

Co tě nezabije, to tě posílí, z toho vyplývá, že jsi čím dál silnější a to že už nic nezvládáš si jen namlouváš, moje oblíbená věta "co bylo, už není, co bude ještě není, takže není nic"...A když není nic tak se vžiju že není nic zavřu oči udělám si pod nima černo a snažim se na nic nemyslet, i když to samozřejmě nejde na nic nemyslet, protože kdyby to šlo, byl by ten svět až moc jednoduchej, a proto mít v hlavě jasno, můžou mít snad jen úplně ignoranti..Takže čím víc máš ve hlavě zmatek, tím zajímavějším člověkem jsi :), asi to je blbost ale co...

4 Evil Industries Evil Industries | Web | 24. října 2010 v 20:12 | Reagovat

[2]: to pak v tom případě není chyba na tvé straně a s tím nic neuděláš.. bohužel.. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama